8 czerwca 2024 odbyła się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa pod hasłem „Odpowiedzieć miłością na Miłość”.

Słowa te są jednocześnie hasłem trwającego obecnie roku jubileuszowego 350-lecia Wielkich Objawień Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii Alacoque.

Pielgrzymka miała miejsce w Centrum Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wyruszyliśmy autokarem w sobotę rano z naszym diecezjalnym opiekunem ks. Dariuszem Mroczkiem SCJ sporą grupą z różnych parafii naszego dekanatu.

Na miejscu o godz. 9.15 wspólnie odśpiewaliśmy Godzinki o Sercu Pana Jezusa. Następnie wysłuchaliśmy referatu ks. Sławomira Kamińskiego SCJ pt. „Co zrobić, aby być człowiekiem adoracji”. Ks. Sławomir mocno podkreśli, że Bóg pod postacią Chleba jest rzeczywisty i prawdziwy. Przytaczał słowa św. Jana Pawła II i przypominał o jego postawie w czasie adoracji. Tłumaczył jak należy adorować Serce Jezusa podczas Godziny Obecności.

Po przerwie zgromadziliśmy się w górnym kościele na Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 15.00 wzięliśmy udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymkę zakończyliśmy przy polowym ołtarzu, gdzie ks. Dyrektor Krzysztof Zimończyk i siostra Bernadeta Wysocka podziękowali wszystkim uczestnikom spotkania, a ks. Dyrektor pobłogosławił nas na drogę powrotną.

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież