W sobotę 23 września członkowie Akcji Katolickiej wraz z księdzem Proboszczem Andrzejem Mrozem udali się na wyjazdowy dzień skupienia do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. 

W sobotę 13 maja w ogrodach parafialnych odbył się festyn pod hasłem - "Św. Florian - dzieciom", którego celem było dostarczenie zabawy dla najmłodszych parafian, a także integracja wspólnoty, którą wszyscy tworzymy.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią mogliśmy jako Akcja Katolicka zorganizować dla naszych najmłodszych parafian "Spotkanie ze św. Mikołajem". Święty biskup Mikołaj spotkał się z dziećmi we wtorek 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 40.

W sobotę 26 listopada w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu miała miejsce Eucharystia sprawowana w kolejną rocznicę istnienia Akcji Katolickiej naszej diecezji. We Mszy świętej uczestniczyli także przedstawiciele naszej parafii.

W sobotę 22 października członkowie naszego Oddziału Akcji Katolickiej udali się wraz z proboszczem ks. Andrzejem Mrozem na wyjazdowy dzień skupienia do oddalonej od nas o ok. 35 km i położonej w pięknej okolicy Pustyni Błędowskiej parafii pw. Narodzenia NMP w Chechle, gdzie bardzo gościnnie zostaliśmy przyjęci przez proboszcza tego miejsca - ks. kanonika Marka Szeląga.

Po wakacyjnym odpoczynku wszystkie grupy parafialne wracają do swojego regularnego cyklu spotkań. Jak zawsze w trzeci piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej spotkali się członkowie Akcji Katolickiej wraz z parafialnym asystentem - ks. proboszczem Andrzejem Mrozem.

Od 15-tu lat nasza parafia prowadzi w szkołach akcję „Obiad dla dziecka”. Od początku jej istnienia skorzystało z niej ponad 200 dzieci. Wielkie podziękowanie składam na ręce wszystkich, którzy się do tego przyczynili, ale jednocześnie zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie, które umożliwi dalszą kontynuację tej pomocy.