Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią mogliśmy jako Akcja Katolicka zorganizować dla naszych najmłodszych parafian "Spotkanie ze św. Mikołajem". Święty biskup Mikołaj spotkał się z dziećmi we wtorek 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 40.

W sobotę 26 listopada w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu miała miejsce Eucharystia sprawowana w kolejną rocznicę istnienia Akcji Katolickiej naszej diecezji. We Mszy świętej uczestniczyli także przedstawiciele naszej parafii.

W sobotę 22 października członkowie naszego Oddziału Akcji Katolickiej udali się wraz z proboszczem ks. Andrzejem Mrozem na wyjazdowy dzień skupienia do oddalonej od nas o ok. 35 km i położonej w pięknej okolicy Pustyni Błędowskiej parafii pw. Narodzenia NMP w Chechle, gdzie bardzo gościnnie zostaliśmy przyjęci przez proboszcza tego miejsca - ks. kanonika Marka Szeląga.

Po wakacyjnym odpoczynku wszystkie grupy parafialne wracają do swojego regularnego cyklu spotkań. Jak zawsze w trzeci piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej spotkali się członkowie Akcji Katolickiej wraz z parafialnym asystentem - ks. proboszczem Andrzejem Mrozem.

Od 15-tu lat nasza parafia prowadzi w szkołach akcję „Obiad dla dziecka”. Od początku jej istnienia skorzystało z niej ponad 200 dzieci. Wielkie podziękowanie składam na ręce wszystkich, którzy się do tego przyczynili, ale jednocześnie zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie, które umożliwi dalszą kontynuację tej pomocy.

4 czerwca 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbył się w naszej parafii festyn pod hasłem „Święty Florian dzieciom”. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten upragniony dzień.

W sobotnie przedpołudnie 2 kwietnia Instytut Akcji Katolickiej zorganizował dla członków tego stowarzyszenia wielkopostny dzień skupienia, który miał miejsce w Parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Duchowym przewodnikiem tego dnia był ks. Stanisław Kołakowski.