W sobotę 23 września członkowie Akcji Katolickiej wraz z księdzem Proboszczem Andrzejem Mrozem udali się na wyjazdowy dzień skupienia do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. 

Wspólny wyjazd był czasem zarówno modlitwy, jak i zwyczajnego pobycia ze sobą, na które w zabieganej codzienności tak bardzo brakuje nam możliwości. W klasztorze w Czernej znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego, który jest patronem naszej sosnowieckiej diecezji. Najważniejszym punktem dnia była oczywiście Eucharystia, w czasie której w słowach homilii ojciec karmelita zachęcał do przyjęcia szkaplerza oraz wyjaśniał jego znaczenie i obietnice wynikające z jego noszenia. Po Mszy świętej wysłuchaliśmy opowieści o św. Rafale Kalinowskim, a także zostaliśmy oprowadzeni po Muzeum, za co serdecznie dziękujemy. Pomimo deszczu odprawiliśmy także nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc wytyczonym przy klasztorze szlakiem. 

Przy klasztorze znajduje się kawiarnia, gdzie przy pysznym cieście i kawie mogliśmy odpocząć i ze sobą porozmawiać. Chętni zakupili także pamiątki w bogato zaopatrzonym sklepiku.

Cieszymy się, że mimo niesprzyjającej pogody udało nam się wyjechać wspólnie choć na parę godzin, gdyż zawsze jest to ubogacający czas budowania więzi z Panem oraz z sobą nawzajem.

foto: Piotr Zimnal

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież