W niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas 3SP i 3SJ ze Szkoły Podstawowej nr 40 przygotowane przez p. katechetkę Agnieszkę Furtacz zaprezentowały przedstawienie nawiązujące do narodzenia Pana Jezusa.

Wszystkie dzieci, które chciałyby poznać życie dzieci z dalekich krajów, dać coś z siebie aby pomóc innym, rozwijać swoje talenty i dobrze się przy tym bawić zapraszamy na spotkania Ogniska Misyjnego, które w każdy poniedziałek w godz. 16.15-17.15 w salce parafialnej prowadzi s. Anawim. Serdecznie zachęcamy!

Tradycyjnie we wrześniu w naszej parafii ma miejsce Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży. W dniach 18-20 września dzieci gromadziły się na Mszach świętych, aby przypomnieć sobie sylwetkę św. Stanisława, modlić się do niego i z jego postawy czerpać wzór do naśladowania.

Z racji trwającego roku jubileuszu 40-lecia istnienia naszej parafii ogłoszone były dwa konkursy - plastyczny na wykonanie pracy poświęconej św. Florianowi oraz literacki na ułożenie modlitwy do patrona naszej parafii. Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpiło na zakończenie wieczornej Mszy świętej w czwartek 23 czerwca.

W piękną słoneczną niedzielę 19 czerwca na Eucharystii o godz. 11.00 6 latki z Przedszkola Miejskiego nr 43 z grup „Motyle”, „Misie” oraz „Biedronki” otrzymały dyplomiki na zakończenie katechizacji na tym etapie ich edukacji.

W czwartek 12 maja grupa dzieci ze Szkoły nr 40, która kilka dni wcześniej przyjęła pierwszą Komunię Świętą pojechała na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Dzieciom towarzyszyli wychowawcy, pani katechetka Agnieszka Furtacz oraz ks. Adam Nackowski.

W sobotę 2 października grupa dzieci, która przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej wybrała się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby wraz z ks. Proboszczem Andrzejem Mrozem oraz katechetką Agnieszką Furtacz dziękować za wielki dar Eucharystii. Centralnym wydarzeniem dnia była Msza święta sprawowana na Jasnej Górze.