W sobotę 8 czerwca w Bazylice Katedralnej miał miejsce Diecezjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza, w czasie którego m.in. wręczone zostały nagrody dla Ministrantów Roku 2024.

W sobotę 9 marca w sosnowieckiej katedrze miał miejsce dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym wzięło udział trzech naszych ministrantów wraz z ks. Pawłem Staniszem.

W niedzielę 16 kwietnia na Mszy świętej o godz. 12.30 ks. Grzegorz Mirosławski, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii przyjął do grona lektorów czworo ministrantów.

W drugą niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 11.00 Piotr, Ignacy, Bartłomiej, Jan, Szymon i Aleksander złożyli swoje ministranckie przyrzeczenia i tym samym powiększyli grono Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Chłopcy otrzymali komeżki i kapturki, które poświęcił dla nich ks. proboszcz Andrzej Mróz.

Pod koniec każdego roku formacyjnego zbiórka ministrancka ma charakter agapy, podsumowującej rok. Po uroczystościach związanych z ostatnim dniem tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała, nasi ministranci spotkali się przy pizzy, by podsumować rok.

W przeddzień Uroczystości Świętej Trójcy w sosnowieckiej katedrze miało miejsce spotkanie służby liturgicznej naszej diecezji. Mianowano tam nowych lektorów i ceremoniarzy naszej diecezji.

W niedzielę 12 czerwca w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 ks. proboszcz Andrzej Mróz przyjął do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dwóch chłopców - Alana i Kornela, którzy postanowili zostać ministrantami.