W niedzielę 16 kwietnia na Mszy świętej o godz. 12.30 ks. Grzegorz Mirosławski, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii przyjął do grona lektorów czworo ministrantów.

W drugą niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 11.00 Piotr, Ignacy, Bartłomiej, Jan, Szymon i Aleksander złożyli swoje ministranckie przyrzeczenia i tym samym powiększyli grono Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Chłopcy otrzymali komeżki i kapturki, które poświęcił dla nich ks. proboszcz Andrzej Mróz.

Pod koniec każdego roku formacyjnego zbiórka ministrancka ma charakter agapy, podsumowującej rok. Po uroczystościach związanych z ostatnim dniem tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała, nasi ministranci spotkali się przy pizzy, by podsumować rok.

W przeddzień Uroczystości Świętej Trójcy w sosnowieckiej katedrze miało miejsce spotkanie służby liturgicznej naszej diecezji. Mianowano tam nowych lektorów i ceremoniarzy naszej diecezji.

W niedzielę 12 czerwca w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 ks. proboszcz Andrzej Mróz przyjął do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dwóch chłopców - Alana i Kornela, którzy postanowili zostać ministrantami. 

W niedzielę 3 października na Mszach świętych o godz. 9.00 oraz 11.00 do grona ministrantów przyjęci zostali Wojciech Wilczyński oraz Krystian Matusik, których od kilku miesięcy widzieliśmy przy ołtarzu Pańskim, gdzie uczyli się dobrego wypełniania obowiązków Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym przygotowaniu wspomagał ich ks. Marcin Słodczyk - opiekun LSO.

W sobotę, 4 września, dzień po wspomnieniu św. Grzegorza Wielkiego papieża, w katedrze sosnowieckiej ksiądz biskup Grzegorz Kaszak świętował swoje imieniny. Na prośbę ks. Łukasza Tkaczyka, diecezjalnego moderatora Służby Liturgicznej,  lektorzy i ceremoniarze z naszej parafii, wraz z alumnami seminarium służyli podczas tej uroczystej Eucharystii.