W piątek 4 czerwca Oaza zorganizowała wspólne grillowanie dla młodzieży, która w środę 2 czerwca przyjęła Sakrament Bierzmowania. 

Parafia św. Floriana przeżywała w niedzielę 23 lutego piękną uroczystość. Do naszej parafii zawitał "Ruch Światło-Życie" (RŚŻ) Diecezji Sosnowieckiej, aby u nas modlić się o beatyfikację założyciela tego Ruchu - Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Mszę św. w tej intencji o godz. 18.00 sprawował Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Homilię wygłosił ks. Andrzej Nackowski – Moderator RŚŻ Diecezji Sosnowieckiej.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego czyli w dniu kończącym liturgiczny okres Bożego Narodzenia w naszym kościele o godz. 17.00 odbył się koncert kolęd, w którym wystąpiła młodzież z Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej. 

W atmosferze słów „Młodość to stan ducha” 8 grudnia jako Ruch Światło-Życie rozpoczęliśmy nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty w parafii św. Floriana w Sosnowcu dzięki gościnności ks. proboszcza Stefana Wyporskiego.

W drugim tygodniu ferii zimowych (05.02-11.02) młodzież z naszej parafii, ale nie tylko brała udział w rekolekcjach Oazy Ewangelizacyjnej w Suchym koło Zakopanego.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej. To święto wszystkich powstałych wraz z diecezją instytucji, ruchów i stowarzyszeń. Wśród nich jest Ruch Światło-Życie, który prężnie działa i ożywia wspólnoty parafialne naszej diecezji już tyle lat.

W piątek 31 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w nietypowej Drodze Krzyżowej pt. "Nikt Cię tu nie chce".  Wstępem do rozważań była scenka przedstawiająca różne reakcje ludzi na Jezusowy krzyż. Dla jednych był on przeszkodą, dla innych bramą do szczęścia.