Radość napełnia serce na widok montowanych elementów konstrukcji nowego dachu. Choć umowa została podpisana kilka tygodni temu i jej realizacja cały czas trwała, to teraz możemy w końcu zobaczyć jej namacalne efekty.

Informowaliśmy wcześniej, że prace związane z odtworzeniem dachu kościoła idą zgodnie z planem jednak nie mogliśmy tego zobaczyć. Od teraz z każdym dniem będziemy tego naocznymi świadkami.

W czwartek 9 listopada w naszej parafii sporo się działo.  W kilku miejscach pracowały jednocześnie trzy grupy osób.

25 kwietnia zostały przeprowadzone wiosenne prace porządkowe w otoczeniu Kościoła i malarskie w refektarzu na plebani. Prace wykonali nasi parafianie z inicjatywy księdza Proboszcza.

Po kilku dniach prac zakończyła się zapowiadana wcześniej wymiana ukośnego okna na ścianie frontowej kościoła.

W budynku katechetycznym, w tym w kancelarii oraz w refektarzu (jadalni na plebanii) trwa malowanie ścian i sufitów, które uległy częściowemu zniszczeniu na skutek przeciekających dachów.

W sobotę 21 listopada podświetlenie krzyża w narożniku przykościelnego placu stało się faktem. Nasz parafianin, Aleksander Rakoczy - emerytowany elektryk, po skompletowaniu niezbędnych elementów oświetlenia dokonał ich montażu i podłączenia do prądu.