W sobotę 21 listopada podświetlenie krzyża w narożniku przykościelnego placu stało się faktem. Nasz parafianin, Aleksander Rakoczy - emerytowany elektryk, po skompletowaniu niezbędnych elementów oświetlenia dokonał ich montażu i podłączenia do prądu.

W dniach 14 i 15 listopada wykonywane były prace przygotowawcze w celu oświetlenia krzyża, który znajduje się w narożniku placu kościelnego, oraz jesienne prace porządkowe wokół kościoła. Kontynuowano także prace tynkarskie na budynku katechetycznym.

Sprzyjająca pogoda, która towarzyszy nam w ostatnich dniach była zachętą dla chętnych parafian, aby poczynić jesienne porządki i prace przy kościele oraz przeprowadzić dalsze prace malarskie ściany skarpy okalającej kościół od strony budynku katechetycznego.

W ostatnich miesiącach grupa parafian podjęła się odmalowania zniszczonego przez warunki atmosferyczne ogrodzenia placu parafialnego. Prace rozpoczęły się przed wakacjami i zostały zakończone w ubiegłym tygodniu. Odmalowanych zostało 70 podwójnych przęseł ogrodzenia.

Naszym parafianom leży na sercu wystrój naszego kościoła i dzięki temu w środę 12 października udało się wzbogacić naszą świątynię o nowe witraże z wizerunkami czterech polskich błogosławionych - kard. Stefana Wyszyńskiego, Matki Róży Czackiej, ks. Michała Sopoćki oraz ks. Jerzego Popiełuszki.

Po kilku dniach pracy w wyjątkowym upale został zakończony remont naszej parafialnej wieży. Mam nadzieję, że efekty pracy podobają się nie tylko proboszczowi.

Miesiące wakacyjne ze względu na warunki atmosferyczne są dobrym czasem na prowadzenie prac remontowych na wolnym powietrzu. W ubiegłym roku udało się wymienić blachę pokrycia i ocieplić przeciekający dach naszego kościoła. Powoli dobiega końca spłacanie należności za tamte prace i dlatego w obecnym sezonie przystępujemy do kolejnych projektów.