W sobotę 29 kwietnia odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Jak w latach poprzednich wzięli w niej udział także członkowie Róż Różańcowych z naszej Parafii.

25 marca obchodzona jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia ks. Adam Nackowski wieczorną Eucharystię sprawował w intencji rozwoju wspólnoty Żywego Różańca, który to aktywnie włączył się w przebieg Liturgii. 

W dniu 7 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00 miało miejsce spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych istniejących w liczbie 30. To duży potencjał 600 parafian codziennie modlących się na Różańcu Świętym.

Z inicjatywy pani Wioletty Strączek, głównej zelatorki Róż Różańcowych odbyła się dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie w dniach 28-29 maja. Opiekę duchową nad pielgrzymką sprawował ks. proboszcz Andrzej Mróz.

W corocznej pielgrzymce Róż Różańcowych Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli przedstawiciele naszej Parafii, na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Mrozem i Pocztem Sztandarowym Żywego Różańca.

W sobotę 9 kwietnia Żywy Różaniec uczestniczył w wyjeździe do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Celem wyjazdu było „Misterium Męki Pańskiej”, które wystawiane jest pod kierownictwem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Cieszynie.

Żywy Różaniec serdecznie zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do miejscowości Kałków–Godów - pięknego miejsca w powiecie starachowickim. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 28.05.2022 r. o godz. 6.00 rano wyjazdem spod kościoła św. Floriana w Sosnowcu.