W sobotę 22 października członkowie naszego Oddziału Akcji Katolickiej udali się wraz z proboszczem ks. Andrzejem Mrozem na wyjazdowy dzień skupienia do oddalonej od nas o ok. 35 km i położonej w pięknej okolicy Pustyni Błędowskiej parafii pw. Narodzenia NMP w Chechle, gdzie bardzo gościnnie zostaliśmy przyjęci przez proboszcza tego miejsca - ks. kanonika Marka Szeląga.

Jest już zwyczajem, że corocznie wyjeżdżamy na taki oczekiwany przez nas - członków Akcji Katolickiej - wyjazdowy dzień skupienia, który znakomicie nas odnawia i jednoczy. Bardzo się cieszymy z tego, że ks. proboszcz Andrzej Mróz zorganizował nam możliwość pobytu w Chechle, ale także, że znalazł czas, aby z nami tam pojechać. Dzień rozpoczęliśmy od tego co najważniejsze, a więc od Eucharystii sprawowanej przez ks. Andrzeja Mroza  w parafialnym kościele. Po poczęstunku przy kawie i herbacie pojechaliśmy na Pustynię Błędowską, aby po niej pospacerować, a także, jak się okazało na miejscu - pozbierać grzyby. Znalazł się też czas na wspólne odmówienie tajemnic radosnych Różańca. Po powrocie z wycieczki czekał na nas już podgrzany bigos przygotowany wcześniej przez jedną z naszych koleżanek. Po posiłku trochę pośpiewaliśmy, a samo spotkanie zakończyliśmy modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. 

Czas upłynął nam bardzo szybko, doznaliśmy wiele dobra i miłości od Gospodarza, więc żal było nam odjeżdżać. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania, poprowadzenia i przebiegu tego bardzo udanego październikowego dnia skupienia.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież