W sobotę 13 maja w ogrodach parafialnych odbył się festyn pod hasłem - "Św. Florian - dzieciom", którego celem było dostarczenie zabawy dla najmłodszych parafian, a także integracja wspólnoty, którą wszyscy tworzymy.

Na scenie miały miejsce taneczne i muzyczne występy, a pod nią prowadzone przez Agnieszkę Furtacz konkursy z nagrodami w tym. m.in. przeciąganie liny, skakanie na skakankach i piłkach. Młodzież oazowa zorganizowała także kilka konkurencji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. 

Gościliśmy Straż Pożarną z wozem, który dzieci chętnie zwiedzały, oraz funkcjonariuszy Policji z psem tropiącym, a także ze Sznupkiem, do którego najmłodsi chętnie się przytulali. Mieliśmy możliwość poznać także zasady pierwszej pomocy, które przekazali nam młodzi ratownicy.

W tym roku zamiast malowania twarzy można było zrobić sobie zmywalny tatuaż, a przy innym stanowisku zagłębić się w świat marzeń. Dla dzieci przygotowane były także dwa dmuchane zamki. 

Wszyscy, którzy zdążyli zgłodnieć mogli posilić się kiełbaską, żurkiem albo jednym z 25 ciast upieczonych na tę okazję.

Prowadzony był także konkurs na najpiękniejszy wizerunek Matki Bożej, wszak w dniu festynu przeżywaliśmy wspomnienie liturgiczne NMP Fatimskiej. Pierwszą nagrodę w konkursie zdobyła Tosia Glińska, drugą Adrian Bialik a trzecią Karolina Sołtysek.

Festyn z inicjatywy Akcji Katolickiej zorganizowany został we współpracy z Żywym Różańcem, Strażą Honorową NSPJ, Chórem parafialny oraz Oazą wraz z ks. Adamem. 

Wszystkim parafianom, którzy tego dnia zechcieli bawić się razem z nami serdecznie dziękujemy za obecność i już teraz zapraszamy za rok.

foto: Piotr Zimnal, Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież