1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całej Polsce jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Wsparcie dla poszkodowanych w kataklizmie będzie można wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj dzieci z klas trzecich obchodzą rocznicę I Komunii św. Przez cały tydzień będą uczęszczać na Mszę św. wieczorną w ramach tzw. „białego tygodnia”. Dzieci te ze składek na przygotowanie uroczystości złożyły ofiarę na potrzeby parafii po 250 zł od każdej ze Szkół.

3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II i jest to dzień wspomnienia NMP Fatimskiej, w sobotę obchodzimy święto św. Macieja Apostoła.

4. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejny Floriański Wieczór Uwielbienia połączony z nabożeństwem Drogi Światła.

5. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek (11, 12 i 13 maja) rozpoczniemy wiosenną zbiórkę w blokach na opłacenie prac w parafii. Już teraz z góry dziękujemy paniom i panom za trud zbiórki i wszystkim parafianom za ofiary.

7. W przyszłą niedzielę 15 maja odbędzie się 4. bieg na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu organizowany przez Szk. Podst. nr 38, szczegóły na plakacie.

8. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszki ofiary na Światowy Dzień Młodzieży.

9. 4 czerwca (w sobotę) organizowana będzie Diecezjalna Pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik z racji Roku Miłosierdzia, już teraz pomyślmy o naszym udziale w pielgrzymce.

10. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w zorganizowaniu odpustu parafialnego oraz za prace przy porządkowaniu terenu wokół kościoła, a wszystkim parafianom i grupom parafialnym za czynny udział w uroczystościach odpustowych.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” poleca m. in. artykuł o wątpliwościach związanych z zamachem na papieża, natomiast „Gość niedzielny” poleca m. in. artykuł o relacjach małżeńskich w rodzinie. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki "Ziarno", w której opisujemy postać św. Charbela i cuda, które dzieją się za jego wstawiennictwem.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież