1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, we wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Justyna, a w piątek św. Karola Lwangi i jego towarzyszy. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej.

2. W ramach obchodów jubileuszowych w sobotę 4 czerwca organizowany jest na placu kościelnym Festyn Rodzinny "Florian Dzieciom". Festyn będzie w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszamy do uczestnictwa.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych po Mszy św. wieczornej. Od środy 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa także po Mszy św. wieczornej.

4. Jutro 30 maja obchodzimy 2. rocznicę śmierci ks. Tadeusza Kamińskiego, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w niedzielę 5 czerwca
o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 5 czerwca po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca tylko do osób zgłoszonych w zakrystii lub telefonicznie.

7. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka na leczenie i rehabilitację Marlenki Ambrozik chorej na porażenie mózgowe.

8. W sobotę 4 czerwca o godz. 10.00 w katedrze w Sosnowcu ks. Bp Grzegorz Kaszak udzieli święceń prezbiteratu 3 diakonom naszej diecezji.

9. Również w sobotę o godz. 17.00 na Placu Papieskim będzie odprawiona Msza św. z okazji rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu, 30-lecia powstania naszej diecezji i obchodów 120-lecia miasta Sosnowca, a po Mszy św. ok. godz. 19.00 odbędzie się występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

10. Rodzicom dzieci ze Szk. Podst. nr 38, które przystąpiły do I Komunii Św. dziękujemy za złożoną ofiarę 2900 zł na potrzeby kościoła.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”. W kancelarii lub zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji jubileuszu 40-lecia naszej parafii.

12. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Teresa Kowalczyk lat 79 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.
                     Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież