1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek, 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii, na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. w kościele. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy jak co roku następujące grupy parafialne: ołtarz I – Neokatechumenat, ołtarz II – Akcja Katolicka, ołtarz III – Żywy Różaniec i Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa, ołtarz IV – Oaza i młodzież. Ze względu na prace drogowe na os. Kisielewskiego, w tym roku trasa procesji przebiegać będzie na os. BMC.

3. Od piątku przez cały tydzień przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne w oktawie po Mszy św. wieczornej.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej.

5. Próba sypania kwiatków i asysty dziecięcej na Boże Ciało dla chłopców i dziewczynek będzie w środę o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, a w piątek Uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego głównego Patrona diecezji, dlatego w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz tygodnika „Gość niedzielny” jest też „Gość EXTRA” poświęcony cudom eucharystycznym m. in. w Sokółce, Legnicy i Lanciano. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”. W kancelarii lub zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji jubileuszu 40-lecia naszej parafii.

8. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Władysław Młynarczyk lat 85 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 7 Mszy św. od rodziny.
              Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież