1. Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny będzie w czwartek 23 czerwca o godz. 18.00, zachęcamy uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. Zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie w czwartek procesją do 4 ołtarzy, grupy prosimy o wcześniejsze przygotowanie ołtarzy. Jednocześnie dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało wszystkim grupom parafialnym i wszystkim parafianom za udział w uroczystej procesji.

3. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji tej uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w poniedziałek (czyli jutro) po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. Msza św. z intencjami zbiorowymi z racji św. Jana Chrzciciela będzie piątek 24 czerwca o godz. 18.00, można jeszcze podawać intencje. Ponadto w czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców.

7. Od najbliższej niedzieli w przez całe wakacje w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

8. Zgodnie z decyzją ks. bpa Grzegorza Kaszaka z dniem 27 sierpnia naszą parafię opuści ks. Marcin Słodczyk i przejdzie do parafii św. Joachima w Sosnowcu. Funkcję wikariusza w naszej parafii obejmie ks. Grzegorz Mirosławski.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”. W przyszłym tygodniu dostępny będzie wakacyjny numer „Ziarna” w cenie 5 zł. W kancelarii lub zakrystii można nabyć książkę wydaną z okazji jubileuszu 40-lecia naszej parafii.

10. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież