1. W środę obchodzimy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00. Jeszcze można zgłaszać intencje. Zbierana w środę taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Ponadto w poniedziałek obchodzimy wspomnienie N.M.P. Nieust. Pomocy, a we wtorek św. Ireneusza.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca tylko po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób.

4. Już dziś zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia.
5. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

6. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na wakacyjne rekolekcje 149 godzin. Odbędą się one w dniach 10-13 lipca w naszej parafii. Każdy rekolekcyjny dzień rozpoczynać będzie się Eucharystią o godzinie 18.00, a po niej, o godzinie 19.00 zapraszamy na konferencje i modlitwę Uwielbienia. W ramach rekolekcji przewidziano również takie atrakcje jak: warsztaty o relacjach, wspólne świętowanie przy grillu, a w niedzielę, czyli pierwszego dzień rekolekcji, od godziny 21.00 kino letnie. Szczegóły na stronie 149godzin.pl. oraz na Facebooku.

7. Już dziś informujemy, że zbiórka starego i zużytego sprzętu RTV i AGD będzie 21 lipca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń oraz w następną niedzielę.

8. Dziękujemy za złożone w ciągu miesiąca ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu kościoła. Do spłacenia zostało 62 000 zł.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno” o zwiększonej objętości, w której znajdują się rozważania do Ewangelii i intencje mszalne na dwa miesiące. Cena minimalna tego numeru wynosi 5 zł.

10. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Róża Pezda lat 81 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 3 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 1.
           Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież