1. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki dzieł misyjnych w Polsce, a w piątek św. Jana z Dukli.

2. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na wakacyjne rekolekcje 149 godzin. Odbędą się one w dniach 10-13 lipca w naszej parafii. Każdy rekolekcyjny dzień rozpoczynać będzie się Eucharystią o godzinie 18.00, a po niej, o godzinie 19.00 zapraszamy na konferencje i modlitwę Uwielbienia. W ramach rekolekcji przewidziano również takie atrakcje jak: warsztaty o relacjach, wspólne świętowanie przy grillu, a w niedzielę, czyli pierwszego dzień rekolekcji, od godziny 21.00 kino letnie. Szczegóły na stronie 149godzin.pl. oraz na Facebooku.

3. Zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

5. W tym tygodniu przeprowadzony został remont wieży kościoła, szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii. Koszt prac to 41.000 zł. Polecamy się życzliwości parafian.

6. Zbiórka starego i zużytego sprzętu RTV i AGD będzie 21 lipca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno” o zwiększonej objętości, w której znajdują się rozważania do Ewangelii i intencje mszalne na dwa miesiące. Cena minimalna tego numeru wynosi 5 zł.

8. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Ewelina Machtelewska lat 52 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 10 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 3 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 7.
                    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież