1. W tym tygodniu w piątek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę św. Brygidy, patronki Europy. W poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dlatego w przyszłą niedzielę 24 lipca po Mszach Świętych będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Pojazdami można wjeżdżać na plac kościelny zachowując wolny przejazd. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. Jak już wcześniej ogłaszaliśmy, podobnie jak w latach ubiegłych, organizacja kościelna Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. W naszej parafii taki sprzęt można przynieść na plac za kościołem do czwartku 21 lipca włącznie do godz. 10.00, zachęcamy. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej do Częstochowy w dniach 23-25 sierpnia. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie się. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 31 lipca  o godz. 17.00.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

6. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7.W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Ryszard Góra lat 71 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 2 Msze św. od mieszkańców klatki Kisielewskiego 22.
            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież