1. Jutro wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. udzielane jest błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i ich użytkowników. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P, w piątek świętych Marty, Marii i Łazarza.

3. Zachęcamy do zapisywania się do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej do Częstochowy w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 31 lipca o godz. 17.00.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

5. We wrześniu Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje dostępne są na tablicy ogłoszeń.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

7. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Stanisława Pragnąca lat 87 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 8 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 7.
                 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież