1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy na Plac Papieski na wspólną modlitwę z udziałem ks. Bpa Grzegorza Kaszaka, początek o godz. 19.30.

2. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Adoracja potrwa do godz. 21.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 8.00. Plan adoracji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta, dotyczy on osób od 18 do 60 roku życia. Ponadto obowiązuje też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich powyżej 14 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w tym dniu o 17.00. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie od godz. 9.00 do godz. 13.00. Ostatnie poświęcenie pokarmów o godz. 17.00. Przy okazji poświęcenia pokarmów można składać produkty ze święconki oraz z dłuższą przydatnością do spożycia dla osób potrzebujących z naszej parafii.

5. Wieczorem w sobotę o godz. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej, przynosimy świece.

6. Procesja rezurekcyjna będzie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w tym dniu będą jak w każdą niedzielę.

7. Odwiedziny chorych przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego będą w środę, można jeszcze zgłosić takie osoby.

8. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Sprzątanie kościoła przed świętami będzie w czwartek rano od godz. 8.00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Ryszard Tomczyk lat 66 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Jacek Derwisz lat 57 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu.
                        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież