1. We wtorek wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. udzielane jest błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i ich użytkowników. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, w środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P, a w sobotę świętych Marty, Marii i Łazarza.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Kancelaria parafialna czynna będzie popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i także tym wszystkim, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele.

5. Zgodnie z treścią dzisiejszego kazania od tego tygodnia wprowadzamy we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. półgodzinne ciche adoracje przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji do modlitwy, tym bardziej, że taka półgodzinna adoracja daje szansę na uzyskanie odpustu zupełnego.

6. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 20 sierpnia o godz. 18.30 w kościele św. Joachima. Koszt około 110 zł. Zapisy w kancelarii.

7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
- śp. Irena Łebek lat 73. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 7 Mszy św. od rodziny.
- śp. Barbara Szumiata. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 32.
                              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież