1. W środę, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.


2. W środę 2 sierpnia w Parafii M.B. Anielskiej w Dąbrowie Górniczej będzie Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast, uroczysta Msza św. z nabożeństwem w intencji niewiast będzie o godz. 11.00, szczegóły na plakacie.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota, adoracja Najśw. Sakramentu w pierwszą sobotę z odpowiednimi modlitwami będzie od godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób. Ponadto we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej będą ciche adoracji Najśw. Sakramentu.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i także tym wszystkim, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele. Prosimy także o pomoc w dalszych pracach porządkowych – chociaż ich termin trudno przewidzieć, więc będzie podawany na bieżąco na stronie internetowej parafii.

5. W tym tygodniu zostały wymienione w budynku kancelarii 3 drewniane okna, które zostały zamówione jeszcze przed pożarem kościoła.

6. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej 23-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe będzie 20 sierpnia o godz. 18.30 w kościele św. Joachima. Koszt około 110 zł. Zapisy w kancelarii.

7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież