1. We wtorek 15 sierpnia będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

2. Zakończono sprzątanie zniszczonych części dachu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przez ostatnie tygodnie brali udział w tych pracach. Dziękuję za ogromne zaangażowanie i wysiłek pomimo niejednokrotnie niełatwych warunków atmosferycznych.

3. Informowaliśmy wcześniej, że w połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z wykonaniem tymczasowego zadaszenia kościoła. Jednak ubezpieczyciel poinformował nas właśnie, że wypłaci nam odszkodowanie i wystarczy ono co najmniej na wykonanie dachu kościoła. Jednocześnie mamy ofertę firmy, która wstępnie deklarowała, że może rozpocząć prace na początku października, więc aby nie wydawać na próżno 200 tysięcy na tymczasowe zadaszenie podjęta została decyzja o rezygnacji z jego wykonania. Konstrukcja taka służyłaby jedynie przez okres około dwóch miesięcy. Po tym czasie musiałaby zostać rozebrana w celu przystąpienia do wykonania dachu kościoła. Inżynierowie stwierdzili, że dwa miesiące bez zabezpieczenia nie spowodują znaczących strat w kościele, a koszt naprawy ewentualnych zniszczeń i tak będzie o wiele niższy niż cena tymczasowego zadaszenia. Na ten moment mamy jedną ofertę na wykonanie dachu. Szukamy kolejnych ofert, abyśmy mogli je ze sobą porównać. Jednocześnie rozglądamy się za firmami, które wykonałyby okna i drzwi do kościoła. Informuję o możliwości składania takich ofert.

4. Na konto parafialne od darczyńców wpłynęło do dnia dzisiejszego około 310 tysięcy. Jednocześnie w gotówce otrzymaliśmy od darczyńców 87 tysięcy. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy materialnie wspierają odbudowę naszego kościoła. Dziękuję zarówno parafianom, jak i wszystkim darczyńcom z całej Polski, których serca poruszyła tragedia, jaka się u nas dokonała.
Do tej pory wydaliśmy na demontaż paneli fotowoltaicznych, demontaż zniszczonego dachu, wykonanie niezbędnych ekspertyz oraz wywóz śmieci kwotę około 160 tysięcy.

5. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Halina Bałchan lat 75 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, Msza św. od rodziny oraz 2 Msze św. od Zakładu Pogrzebowego WOLNY.
- śp. Jan Frączek lat 82 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny, 2 Msze św. od Zakładu Pogrzebowego HADES oraz 3 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 42.
             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież