1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Piusa X, we wtorek N.M.P. Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, a w sobotę uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.

2. W środę wyrusza z Będzina Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę, spotkanie organizacyjne jest dzisiaj o godz. 18.30 w kościele św. Joachima.

3. W najbliższą sobotę 26 sierpnia kończy posługę w naszej parafii ks. Grzegorz Mirosławski. Bardzo gorąco dziękuję mu za gorliwą pracę, zaangażowanie i wiele inicjatyw, dzięki którym życie naszej wspólnoty było bogatsze. Życzymy mu Bożej opieki w dalszej kapłańskiej posłudze w parafii św. Stanisława B.M. w Czeladzi. Na jego miejsce przychodzi ks. Paweł Stanisz. Serdecznie go witam. Obu kapłanów polecam modlitwie parafian.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i także tym wszystkim, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele.

5. Do puszki przy wejściu do kancelarii zbierane są ofiary na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Anna Kiełbasa lat 86 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 9 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 8 Msze św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 15.
           Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież