1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W tym tygodniu ponadto przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17.00, adoracja Najśw. Sakramentu w pierwszą sobotę z odpowiednimi modlitwami będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób.

2. Od września wracamy do stałych godzin Mszy świętych niedzielnych czyli o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

3. Od dzisiaj został skierowany do naszej parafii jako wikariusz ks. Paweł Stanisz, serdecznie go witam. Polecam jego osobę i kapłańską posługę modlitwie parafian.

4. Od września wznawiamy akcję comiesięcznego wspierania paczkami żywnościowymi 25 potrzebujących rodzin naszej parafii. Są one finansowane z ofiar do puszki, która była w kościele, a jest przeniesiona na korytarz przed wejściem do kaplicy, zachęcamy do ofiarności.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i także tym wszystkim, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele. Szczególnie dziękuję p. Janowi Adamczykowi i p. Teresie Kabala za 9 dni pracy przy odnawianiu uratowanych z kościoła ławek, które dzięki nim znowu nam służą – tym razem w kaplicy. Do odnowienia zostało jeszcze ok. 20 ławek – proszę chętnych do pomocy w tej pracy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

6. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich swoich członków na pieczone kiełbaski 2.09.2023 po mszy św. wieczornej z okazji imienin niektórych zelatorek.

7. W sobotę 30 września parafia organizuje wyjazd do Pszczyny. W programie jest zwiedzanie wnętrz Muzeum Zamkowego oraz Zagrody Żubrów, spacer po parku oraz odpoczynek na rynku. Koszt wyjazdu obejmujący bilety wstępu, transport oraz ubezpieczenie wynosi dla emerytów oraz dzieci 75 zł, dla pozostałych osób 95 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisywaniu konieczne jest podanie numeru PESEL oraz telefonu oraz wpłata zaliczki 40 zł. Pozostała część kwoty będzie zbierana w dniu wyjazdu. Zapraszamy do udziału.

8. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje wyjazd na beatyfikacje rodziny Ulmów do Markowej w dniu 10 września. Wyjazd jednodniowy. Wyjazd o godz. 4 rano i powrót w godzinach wieczornych koszt 100 złotych. Zapisy w zakrystii parafialnej na Środuli i u zelatorki Żywego Rożańca Czesławy Wiśniewskiej tel. 509 875 191

9. Już dziś zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 17 września. Marsz rozpocznie się przed sosnowiecką Katedrą o godz. 15.00 i przejdzie do parafii św. Rafała Kalinowskiego, gdzie zakończy się festynem rodzinnym.

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii. W następną niedzielę będzie dostępny pierwszy powakacyjny numer „Ziarna” w cenie 2 zł.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież