1. W kalendarzu liturgicznym w piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 17 adoracja Najśw. Sakramentu z odpowiednimi modlitwami, a po Mszy św. spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi bp Grzegorz Kaszak. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

2. Kancelaria parafialna czynna będzie rano we wtorki i czwartki od 8.00 do 8.45 a po południu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00. W sprawach pilnych (pogrzeb, wizyta u chorego) prosimy dzwonić pod parafialny numer telefonu.

3. Możliwość spowiedzi w tygodniu w salce 15 minut przed Mszą św., a w niedzielę w pomieszczeniu kancelarii podczas Mszy św.

4. We wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na półgodzinne ciche adoracje przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

5. Na spotkanie Kręgu biblijnego zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Na Floriański Wieczór Uwielbienia zapraszamy w piątek 8 września po Mszy św. wieczornej.

7. Msza św. w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynającej rok szkolny odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 11:00.

8. Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” odbędzie się 8 września w sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Msza Święta o godz. 18:00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

9. Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 9 września. Początek o godz. 9:00. Przyjazd we własnych zakresie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

10. Wszystkich ministrantów oraz chętnych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się w sobotę o godz. 10:00

11. Od września wznawiamy akcję comiesięcznego wspierania paczkami żywnościowymi 25 potrzebujących rodzin naszej parafii. Są one finansowane z ofiar do puszki, która była w kościele, a jest przeniesiona na korytarz przed wejściem do kaplicy, zachęcamy do ofiarności.

12. To już 16-ty rok szkolny w którym nasza parafia będzie dofinansowywać obiady w szkołach dla dzieci, które tego wsparcia potrzebują, a z różnych względów nie mogą go otrzymać z MOPS-u. Przeciętny miesięczny koszt obiadu dla jednego dziecka to ok. 100 zł. Osoby, które chciałyby się włączyć do tej pomocy poprzez comiesięczną wpłatę określonej przez siebie kwoty przez 10 miesięcy roku szkolnego prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio z Ewą Klimczyk. Bliższe szczegóły na stronie internetowej parafii.

13. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i tym, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele. Do odnowienia zostało jeszcze ok. 20 ławek – proszę chętnych do pomocy w tej pracy o kontakt w kancelarii.

14. W niedzielę 17 września odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakacie

15. W sobotę 30 września parafia organizuje wyjazd do Pszczyny. W programie jest zwiedzanie wnętrz Muzeum Zamkowego oraz Zagrody Żubrów, spacer po parku oraz odpoczynek na rynku. Koszt wyjazdu obejmujący bilety wstępu, transport oraz ubezpieczenie wynosi dla emerytów oraz dzieci 75 zł, dla pozostałych osób 95 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do udziału.

16. Par. na Środuli organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

17. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. w cenie 2 zł.

18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież