1.W kalendarzu liturgicznym w środę obchodzimy św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek N.M.P. Bolesnej.

2. Dzisiaj o godz. 11.00 będzie Msza św. w intencji dzieci rozpoczynających rok szkolny, a w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie poświęcenie tornistrów uczniów klas pierwszych. Przypominamy, że udział w katechizacji szkolnej jest obowiązkiem sumienia.

3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św. będzie w poniedziałek (czyli jutro) po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na półgodzinne ciche adoracje przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Przypominamy, aby zachowywać ciszę nie tylko w samej kaplicy, ale także na korytarzu w naszym parafialnym budynku, szczególnie przy okazji Eucharystii i nabożeństw. Jest to aktualnie dla nas nie tyle miejsce zwykłych spotkań, ile przestrzeń modlitwy, a prowadzenie rozmów może w tej modlitwie przeszkadzać.

7. Parafia M.B. Anielskiej w Dąbrowie Górniczej organizuje w czwartek czuwanie przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

8. W środę 6 września została podpisana umowa na wykonanie konstrukcji dachu naszego kościoła. Głównym wykonawcą będzie firma z Sosnowca. Wykonaniem dachu było wstępnie zainteresowanych 7 firm, z czego 4 firmy złożyły konkretne oferty o znacznej rozpiętości cenowej. Oferta, która została wybrana do realizacji opiewa na kwotę około 2.100.000 brutto. Wygląd dachu będzie w miarę możliwości zbliżony do poprzedniego, będzie on wykonany z płyt warstwowych. Technologia produkcji głównych elementów dachu z drewna klejonego trwa 10 tygodni. W praktyce oznacza to, że prace w naszym kościele rozpoczną się w pierwszej połowie listopada. Jednocześnie trwa poszukiwanie firmy, która dostarczy nam okna i drzwi. Muszą one spełniać aktualne normy przenikliwości cieplnej. Chcemy, aby ocalałe witraże zostały przełożone do nowych okien jednak na chwilę obecną stanowi to poważny problem.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła. Jestem bardzo wdzięczny Parafianom, którzy odpowiedzieli na mój niedzielny apel i poświęcają swój czas pracując przy renowacji ławek, zostało jeszcze kilkanaście ławek do renowacji.

10. W niedzielę 17 września odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakacie.

11. W sobotę 30 września parafia organizuje wyjazd do Pszczyny. W programie jest zwiedzanie wnętrz Muzeum Zamkowego oraz Zagrody Żubrów, spacer po parku oraz odpoczynek na rynku. Koszt wyjazdu obejmujący bilety wstępu, transport oraz ubezpieczenie wynosi dla emerytów oraz dzieci 75 zł, dla pozostałych osób 95 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do udziału.

12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. w cenie 2 zł.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Wincenty Jarząbek lat 77 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i Msza św. od sąsiadów z VI piętra bloku Kisielewskiego 3.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież