1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, w środę św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, a w sobotę św. Pio z Pietrelciny.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie tornistrów uczniów klas pierwszych.

3. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w poniedziałek 18 września po Mszy św. wieczornej.

4. Na spotkanie Kręgu biblijnego zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę 24 września odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz ich rodzicami. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9:00 i po tej Mszy św. spotkanie organizacyjne.

6. Od środy 20 września rozpoczynamy nowennę przed świętem Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Będzie ona odmawiana po Mszach świętych wieczornych z wyjątkiem soboty, kiedy będzie po Mszy św. porannej. W czasie trwania nowenny we wtorek i czwartek na zakończenie cichej adoracji będzie odmówiona litania do św. Michała Archanioła. Nowenna będzie prowadzona przez Rycerstwo św. Michała Archanioła, które obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia w naszej parafii.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i tym, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele.

8. W sobotę 30 września parafia organizuje wyjazd do Pszczyny. Koszt wyjazdu wynosi dla emerytów oraz dzieci 75 zł, dla pozostałych osób 95 zł. Zostało 9 wolnych miejsc. Ze względu na konieczność rezerwacji biletów prosimy zainteresowanych o nie zwlekanie z zapisami.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej dostępnej w kancelarii oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. w cenie 2 zł.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Bogusław Bednarz lat 68 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież