1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary na Fundusz Kościoła Prześladowanego można składać do puszki przy wyjściu z kaplicy i przy drzwiach do kancelarii.

2. Jutro obchodzimy wspomnienie pierwszych męczenników Polski, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.

3. Siostra Anawim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w "Kolędnikach misyjnych". Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach (oraz u siostry). Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie już jutro (poniedziałek 13.XI.) w SP 38, w sali nr 39. Zapraszamy!

4. Spotkanie z uczniami z klas VIII i starszych, którzy w przyszłym roku mają przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, będzie w środę 15 listopada o godz. 18.30.

5. Dzisiaj o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie roznosić opłatki codziennie od godz. 16.00. Zacznie w poniedziałek, tradycyjnie od bloków czteropiętrowych na osiedlu Kisielewskiego. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

6. W sobotę 25 listopada parafia organizuje wyjazd do Palmiarni w Gliwicach, Kopalni Guido i kościoła św. Józefa w Zabrzu. Zostało 9 wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odbudowę naszego kościoła i tym, którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kancelarii. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W kancelarii dostępne są też katolickie kalendarze na 2024 rok.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Wojciech Szczepański lat 67 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 9 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Maria Trząska lat 86 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież