1. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Informacje dla kandydatów do bierzmowania: próba generalna przed Bierzmowaniem będzie w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.30. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin będzie w piątek 3 maja o godz. 15.00. Sprzątanie i dekoracja kościoła będzie w piątek 3 maja o godz. 19.00.

3. W piątek 3 maja obchodzić będziemy uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 11.00 i 18.00.

4. W sobotę 4 maja będziemy obchodzić uroczystość św. Floriana Patrona naszej parafii. Msze św. w odpust będą odprawiane rano o godz. 7.00, po południu o godz. 15.30 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, odprawi ją ks. Arcybiskup Adrian Galbas i o 18.00 - suma odpustowa na placu obok kościoła z procesją wokół kościoła, odprawi ją ks. Biskup Piotr Skucha.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie w piątek 3 maja podczas Mszy św.. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 5 maja po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca po porannej Mszy św., prosimy o zgłaszanie takich osób.

7. Żywy Różaniec z naszej parafii organizuje 18-19 maja wyjazd do Lichenia na Ogólnopolskie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św., koszt to 330 zł. Zapisy u p. Wioletty Strączek z wpłatą zaliczki 150 zł, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Już dziś informujemy, że na Mszach św. połączonych z I Komunią św. czyli 12 maja o godz. 11.00 i 19 maja o godz. 11.00 i 12.30, do środka kaplicy jesteśmy wstanie wpuścić tylko dzieci i najbliższą rodzinę. Dlatego prosimy parafian o uczestnictwo w pozostałych Mszach św., a będzie w te niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Maria Jaworska lat 74 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 3 Msze św. od znajomych oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 15.
               Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież