1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci ze Szk. Podst. nr 38 przystąpiły do I Komunii św., przez cały tydzień będą uczęszczać na tzw. „biały tydzień” o godz. 18.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła w czwartek po Mszy św. wieczornej.

6. Floriański Wieczór Uwielbienia w piątek 24 maja po Mszy św. wieczornej.

7. W tym tygodniu imieniny obchodzi ks. Grzegorz Koss, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w niedzielę 26 maja o godz. 7.00.

8. Ponieważ w sobotę 25 maja Szkoła na osiedlu BMC organizuje festyn rodzinny, więc aby nie dublować wydarzenia, nasz festyn parafialny został przeniesiony na wrzesień.

9. W sobotę 8 czerwca parafia organizuje wyjazd do Wisły. W programie Msza święta, wjazd kolejką na Czantorię, dla chętnych możliwość wejścia na sam szczyt, spacer po mieście. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 8.00, powrót do godz. 18.00. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką 30 zł.

10. W czwartek, 30 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii, na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. w kaplicy. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy jak co roku następujące grupy parafialne: ołtarz I – Żywy Różaniec i Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa, ołtarz II – Neokatechumenat, ołtarz III - Akcja Katolicka, ołtarz IV – Rycerstwo św. Michała Archanioła. Ze względu na prace drogowe, w tym roku trasa procesji przebiegać będzie na osiedlu BMC.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. Dostępny jest także dodatek „Gość Ekstra”.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież