1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Żywy Różaniec.

2. Przypominamy, że przez całe wakacje w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Kancelaria parafialna czynna będzie popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

3. Zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia.

4. Przypominamy, że zbiórka starego i zużytego sprzętu RTV i AGD będzie 18 lipca.

5. Ogólnopolskie spotkanie Rodziny Szkaplerznej będzie 20 lipca w Czernej, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno” o zwiększonej objętości, w której znajdują się rozważania do Ewangelii i intencje mszalne na dwa miesiące. Cena minimalna tego numeru wynosi 6 zł.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, parafianom miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Leokadia Pałka lat 72 z osiedla BMC W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 11 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 50.
- śp. Grzegorz Kurdziel lat 75 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 2 Msze św. od rodziny i znajomych.
                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież