14 grudnia 2019 o godz. 10.00 odbyło się cykliczne spotkanie KDŻR Diecezji Sosnowieckiej w Centrum Służby Życiu i Rodzinie (CSŻiR) przy ul. Skautów 2 Sosnowcu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą sprawował Ks. Dawid Kuczek - Wicedyrektor.

Ksiądz Dawid w wygłoszonym kazaniu, które nawiązywało do Ewangelii (Mt 17,10-13 Przyjście Eliasza) przekazał nam, abyśmy zagonieni sprawami dnia nie "przegapili" przyjścia na świat Syna Bożego, Jezusa. Mamy czuwać i mamy być ludźmi otwartymi na Boga i na potrzeby otaczających nas ludzi.
Po Mszy Świętej nastąpiła część edukacyjno-formacyjna, którą przeprowadził Ks. Dyrektor CSŻiR Grzegorz Koss. Tematem była: "Strata dziecka nienarodzonego", który my jako KDŻR mamy przekazać na spotkaniach parom narzeczonych, aby byli oni w życiu przygotowani na taką okoliczność i aby wiedzieli, że sprawa godnego pochówku a nie "utylizacji" jest prawnie uregulowana. Więcej wiarygodnych treści można znaleźć na poniższych stronach:
www.poronilam.pl,
www.poronienie.info,
www.poronienie.pl,
www.bydalejisc.pl,
www.stratadziecka.pl,
www.dlaczego.org.pl

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał nowy harmonogram spotkań KDŻR na 2020 rok, a ostateczne zakończenie nastąpiło po złożeniu sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

Dziękujemy Dyrekcji Centrum Służby Życiu i Rodzinie za całoroczną organizacyjną opiekę i duchowe prowadzenie nas z odbytymi rekolekcjami w Bystrej koło Bielska Białej włącznie. Szczęść Boże!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież