22 maja w naszym kościele odbyło się kilkukrotnie odraczane z uwagi na pandemię spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego (KDŻR) naszej diecezji. Rozpoczęło się ono o godzinie 10.00 Mszą Świętą, którą sprawował ks. Grzegorz Koss - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej w swojej imieninowej intencji na prośbę wszystkich KDŻR.

On też wygłosił do nas Słowo Boże na bazie Ewangelii dnia (J21,20-25). Esencją kazania było, abyśmy w naszym życiu w nadmiernej trosce o innych nie zagubili swojej drogi pójścia za Jezusem. Było to odniesienie do słów św. Piotra skierowanych do Jezusa z nadmiernej troski o św. Jana - "Panie, a co z tym będzie?" Mamy sami wierzyć w Boga i przez nią prowadzić innych do wiary w Niego.

Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie w naszej przestronnej parafialnej kawiarence, gdzie ciesząc się sobą z ponownego bezpośredniego widzenia się po długiej przerwie, najpierw złożyliśmy ustami Agnieszki Krajniewskiej - Diecezjalnej Instruktorki Życia Rodzinnego, życzenia imieninowe Księdzu Grzegorzowi. Następnie mogliśmy wysłuchać naszego Księdza Dyrektora, z wykształcenia także lekarza, w bardzo interesującym aktualnym temacie: "Szczepionka przeciw Covid-19 aspekt etyczny". Po wykładzie i dyskusji odbyła się część organizacyjna, w której na początku Ks. Dyrektor wyraził podziękowanie wszystkim KDŻR za prowadzenie pre-kan i spotkań zdalnych-internetowych z narzeczonymi.  Na postawiony dylemat Ks. Dyrektora "co z rekolekcjami dla KDŻR w tym roku?" zebrani opowiedzieli się za rekolekcjami wyjazdowymi w miesiącu wrześniu br. Oczywiście będzie to zależało od sytuacji pandemicznej w kraju. Na naszym spotkaniu nie zabrakło też czasu na przyjacielskie pogawędki przy kawie i herbacie oraz drobnym poczęstunku ciastem, ciastkami oraz imieninowymi cukierkami.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież