6 listopada po przerwie spowodowanej pandemią miało miejsce długo oczekiwane spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Sosnowieckiej, które tym razem odbyło się na terenie naszej parafii.

Rozpoczęło się ono Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele św. Floriana, którą sprawowali dla nas ks. dr Grzegorz Koss - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji, oraz jego nowy zastępca ks. dr Karol Nędza, który też wygłosił do nas kazanie.

Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w przykościelnej kawiarence, gdzie odbyła się druga część naszego spotkania. Otwarcia dokonał Ks. Dyrektor, który przedstawił nam swego nowego zastępcę z nominacji ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Ksiądz Karol zastąpił dotychczasowego wicedyrektora  ks. Dawida Kuczka, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy za opiekę nad nami. Ks. Karol jest kapłanem od sześciu lat i zdążył już napisać i obronić pracę doktorską. Istotnym rysem w jego biografii jest pięcioletni pobyt w Stanach Zjednoczonych już jako kapłana.  Mocno zainteresował on nas swoim kapłańskim doświadczeniem z pobytu w USA, głównie w aspekcie realizowanego tam poradnictwa rodzinnego a głównie narzeczeńskiego. Oto niektóre ważniejsze sprawy: Wybrane i chętne do pracy małżeństwa ze stażem małżeńskim służą narzeczonym poprzez zapraszanie ich do swego domu na rozmowy i wspólny pobyt. Mówię w małżeństwie  "chcę" każdego dnia. Pożycie małżeńskie to umiejętność kompromisów. Szczytem miłości jest ofiara z samego siebie. Umiejętność podtrzymywania miłości.

Następnie ks. Grzegorz przedstawił nam terminy następnych trzech spotkań: 05.02.0222,  02.04.2022 i 04.06.2022, omówił inne sprawy organizacyjne oraz przekazał informacje o tym, co dzieje się w Polsce w zakresie poradnictwa rodzinnego . I tak przy herbacie, kawie i dobrym cieście, które upiekły doradczynie szybko upłynął nam czas.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież