Po wakacyjnym odpoczynku wszystkie grupy parafialne wracają do swojego regularnego cyklu spotkań. Jak zawsze w trzeci piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej spotkali się członkowie Akcji Katolickiej wraz z parafialnym asystentem - ks. proboszczem Andrzejem Mrozem.

Akcja Katolicka w naszej parafii włącza się w rozmaite dzieła charytatywne współpracując w tym zakresie z diecezjalną Caritas. Organizuje festyny i spotkania dla dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja. Na bieżąco włącza się w prowadzone w parafii prace remontowe i porządkowe. Jest obecna na wszystkich ważnych wydarzeniach w życiu parafii, diecezji oraz Kościoła biorąc w nich czynny udział. Przede wszystkim jednak jej członkowie starają się na co dzień żyć w zgodzie z duchem Ewangelii pozostając świadkami Chrystusa wobec ludzi, których Bóg stawia na ich drodze.

Jeśli pragniesz bardziej otworzyć swoje życie na Boga, jak i na drugiego człowieka to zachęcamy Cię do przyjścia na spotkanie Akcji Katolickiej - najbliższe odbędzie się w piątek 21 października. Może warto spróbować coś w swoim życiu zmienić, być bardziej "dla", dostrzec innego człowieka z jego problemami i potrzebami, zobaczyć, że Pan Bóg być może zaprasza Cię do czegoś więcej. Będąc w tej wspólnocie już ponad 17 lat dostrzegam, jak wiele Pan pozwolił mi uczynić dobra, ale przede wszystkim, jak przez różne doświadczenia przemieniał mnie wewnętrznie. Dlatego, że sama jestem żywym dowodem na to, że warto - zachęcam wszystkich, którzy wahają się podejmować w Kościele jakieś dodatkowe aktywności - zawsze warto!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież