W salce w budynku katechetycznym możemy zobaczyć niezwykłą wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 38.

Jest ona wynikiem udziału katechizowanych w całorocznym projekcie „ Jak wierzę? - Wydarzenia Roku Liturgicznego oczami młodego człowieka” pomysłu i autorstwa p. Aleksandry Serafin, do którego zostali zaproszeni również inni katecheci.
Projekt miał na celu odkrywanie znaczenia i wyrażania poszczególnych wydarzeń roku liturgicznego poprzez sztukę. Nadrzędnym celem projektu było przekazanie katechizowanym, że wiara może mieć ścisły związek z naszym życiem, z sytuacjami które mają w nim miejsce, że jest z nim mocno powiązana – nie musi być dla dziecka czymś dalekim, obcym, abstrakcyjnym. Przeżywane tajemnice mają odzwierciedlenie w codziennym życiu i poprzez nie możemy odkryć całe piękno, sens i istotę życia.

Katechizowani pracowali systematycznie w danym czasie roku liturgicznego kiedy wydarzenie lub święto miało miejsce. Wykonane prace były gromadzone i układane w albumie. W projekcie udział wzięli uczniowie siostry Anawim, pani Wioletty Dądeli, pani Aleksandry Serafin oraz wszyscy nauczyciele wspomagający.

Wystawę można oglądać po każdej Mszy świętej do czego serdecznie zachęcamy!

foto: Aleksandra Serafin

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież