W sobotę 9 marca w sosnowieckiej katedrze miał miejsce dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym wzięło udział trzech naszych ministrantów wraz z ks. Pawłem Staniszem.

Niewątpliwie tym co przyciągnęło na spotkanie, o czym świadczy relacja jednego z uczestników, była osoba ks. Sebastiana Koseckiego. Dla większości czytających te słowa informacja, że jest to znany Youtuber czy użytkownik TikToka więcej komplikuje niż wyjaśnia. Jednak młodzi ludzie widzą w tym 28-letnim kapłanie autorytet, a publikowane przez niego treści docierają do szerokiej grupy użytkowników internetu.

Do ministrantów ks. Sebastian wygłosił konferencję, w czasie której próbował wyjaśnić różnicę między chwilową radością a prawdziwym szczęściem. W zrozumiały dla uczestników spotkania sposób tłumaczył jak szczęście osiągać i jaka w tym rola zaufania w Bożą obecność. Zwracał też uwagę na konieczność walki z grzechem, który skutecznie oddala od Boga, a więc także od prawdziwego szczęścia.

W programie dnia skupienia znalazła się oczywiście Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania.

Po części modlitewnej spotkanie przeniosło się do do Domu Katolickiego, gdzie miał miejsce słodki poczęstunek. Dla niektórych to właśnie ta część spotkania była magnesem przyciągającym, aby się na nim znaleźć :-) Przy okazji tej części była też możliwość porozmawiania z abp Adrianem Galbasem, który z życzliwością zagadywał siedzących przy stołach.

Nie jest łatwo w dzisiejszym czasie zachęcić młodych ludzi do częstszego uczestnictwa w życiu Kościoła. Każda zachęta, która będzie do tego prowadziła jest warta, aby ją zastosować. A dowodem na to są słowa jednego z ministrantów, który zapytany - "co Ci to spotkanie dało" mówi - "nie potrafię wprost na to odpowiedzieć, ale wiem, że dało mi dużo i cieszę się, że tam pojechałem".

foto: ks. Paweł Stanisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież