18 marca 2023 roku w naszej parafii odbył się jubileusz 25-lecia istnienia Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Na tę okoliczność przybyli do naszego kościoła członkowie tej wspólnoty z zaprzyjaźnionych parafii.

Całość uroczystości rozpoczęła się od przywitania pocztów sztandarowych. Następnie mogliśmy adorować Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w ramach Godziny Obecności przy Sercu Jezusa.

O godz. 11.30 pod przewodnictwem gospodarza tego miejsca, księdza Proboszcza Andrzeja Mroza rozpoczęliśmy Eucharystię, którą koncelebrowali także przybyli kapłani.

Homilię wygłosił Ojciec Sercanin ks. Dariusz Mroczek, zwracając nam uwagę na konieczność odnalezienia swojego miejsca w Sercu Jezusa, bo tylko dzięki temu poczujemy się naprawdę bezpieczni, a czerpiąc ze źródła wody życia i przebywając w zasięgu płomienia Jego miłości będziemy mieli szansę przemieniać nasze serca. Całość homilii można wysłuchać poniżej.

Podczas Mszy Świętej do Arcybractwa został przyjęty diakon Karol Latos.

Od stołu Ofiary Eucharystycznej udaliśmy do salki parafialnej do zastawionego pysznymi smakołykami stołu, przy którym mogliśmy się ucieszyć swoją obecnością.

Członkom Straży Honorowej NSPJ życzymy, aby uczestnictwo w tej wspólnocie prowadziło ich do coraz głębszej przyjaźni z Chrystusem, aby każdego dnia bardziej potrafili odpowiadać na Jego przyjaźń i miłość, i by tą Jego obecnością w swoich sercach promieniowali na innych zapalając w nich pragnienie poznania prawdy o Bogu.

 

W imieniu Straży Honorowej NSPJ oraz własnym pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na nasz Jubileusz 25-lecia. W pierwszej kolejności Księdzu Proboszczowi Andrzejowi oraz przybyłym kapłanom za sprawowanie Eucharystii. Delegacjom z sąsiednich parafii z Pocztami Sztandarowymi, członkom Straży Honorowej naszej parafii, przedstawicielom Akcji Katolickiej, Żywego Różańca i Chóru Parafialnego, a także Sympatykom wspólnoty Strażowej, oraz przybyłym Parafianom. Dziękuję siostrom i braciom za wszelką pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Z całego serca dziękuję naszemu kochanemu Panu Markowi za oprawę muzyczną i wszystkim, którzy włączyli się czynnie do Liturgii. Niech Pan Bóg błogosławi diakonowi Karolowi każdego dnia, któremu gratuluję wstąpienia w nasze szeregi i życzę gorliwości i wierności w odprawianiu Godziny Obecności przy Sercu Jezusa. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję.

Zelatorka Krystyna Bednarz 

foto: Ewa Klimczyk, Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież