Trwa jubileusz 350-lecia wielkich objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque. Jest to czas łaski i nowych wyzwań, aby popularyzować kult Bożego Serca w Kościele i naszych parafiach.

W pierwszą sobotę czerwca 2024 r. Dyrektor Diecezjalny Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Dariusz Mroczek SCJ zaprosił wszystkich członków Straży Honorowej wraz z opiekunami na XXV Diecezjalny Zjazd Straży Honorowej do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu-Środuli.

Planowany dzień skupienia rozpoczęliśmy o godz. 10.00 odśpiewaniem Hymnu Strażowego oraz powitaniem wszystkich uczestników i pocztów sztandarowych z ościennych parafii. Następnie zanurzyliśmy się w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem rozważając Litanię do NSPJ.

Po krótkiej konferencji ks. Dariusza została odprawiona Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem kanclerza ks. Mariusza Karasia, który w homilii podkreślił jak ważna i piękna jest miłość do Serca Jezusowego zbudowana przez ludzi należących do wspólnoty i do Kościoła. Przypomniał, że w czerwcu szczególnie czcimy Najświętsze Serce odmawiając codziennie Litanię. Księży i Ojców Sercanów nazwał „kliniką” dla ludzi poranionych, chorych i potrzebujących wsparcia duchowego.

Podczas Eucharystii w szeregi Straży Honorowej zostały przyjęte dwie osoby z naszej parafii – p. Barbara i p. Sławomir. Niech Serce Boże błogosławi i wspiera, aby byli gorliwymi apostołami!

Na zakończenie Mszy świętej mieliśmy okazję ucałować relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque, a po uroczystej Liturgii ks. Proboszcz zaprosił na agapę.

Z całego serca dziękujemy ks. Dariuszowi oraz wszystkim kapłanom za Eucharystię, Słowo Boże i wspólne świętowanie jubileuszu 350-lecia Objawień. Jestem też wdzięczna siostrom i braciom z naszej parafii, którzy tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie.

„Niech żyje Jezus”

foto: Krystyna Bednarz, Zofia Pacak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież