6 października czyli w wigilię święta Matki Bożej Różańcowej zebraliśmy się w naszym kościele o godz. 17.15, aby wspólnie z ks. Mirosławem Wilkiem modlić się na różańcu we wszystkich intencjach osobistych, a szczególnie w intencji Ojczyzny, świata pracy i o pokój na świecie, wierząc, że Matka Boża Różańcowa wysłucha naszych próśb i modlitw.

Uczestniczyliśmy także we Mszy św. wieczornej, której przewodniczył ks. Marcin Słodczyk. Msza św. ofiarowana była jako wynagradzająca Matce Bożej za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa, a także o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Różańcowej dla zelatorek obchodzących w październiku swoje święto, o imieniu: Teresa, Jadwiga, Wioletta i Maria. Podczas Mszy św. odbyła się procesja z darami, gdzie członkowie Żywego Różańca ofiarowali piękną szatę liturgiczną oraz płyny niezbędne do cotygodniowego mycia kościoła. Na zakończenie Mszy św. ks. Marcin podziękował wszystkim ofiarodawcom za złożone dary. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i modlitwę.

foto: Krystyna Borowska