W sobotę 8 stycznia w dużej sali w podziemiu kościoła odbyło się spotkanie opłatkowe kół Żywego Różańca. W spotkaniu uczestniczyli także kapłani - ks. proboszcz Andrzej Mróz, ks. Adam Nackowski oraz gościnnie - ks. Grzegorz Kopyś, były wikariusz naszej parafii.

Ewangelię św. Łukasza o narodzeniu Jezusa odczytał ks. Grzegorz, a po nim słowa uznania za istnienie Róż Żywego Różańca i dobro, jakie wnoszą w życie Kościoła oraz naszej parafii wypowiedział ks. Proboszcz.  On też złożył bogate w treść życzenia ogólne dla wszystkich członków Żywego Różańca. Życzenia zebranym w imieniu nieobecnej z powodu choroby Głównej Zelatorki Wioletty Strączek przekazała także Agnieszka Furtacz.

Po życzeniach zebrani zasiedli do bogato zastawionych stołów staraniem zelatorek i członkiń ŻR pod kierownictwem Marii Jelińskiej. Dzięki muzycznym i wokalnym talentom Agnieszki Furtacz, która na spotkanie przyszła z gitarą zaśpiewaliśmy sporo kolęd. Dziękujemy wszystkim bez wyjątku członkiniom Żywego Różańca za przygotowanie tego pięknego i tradycyjnego spotkania opłatkowego.  

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież