W sobotę 9 kwietnia Żywy Różaniec uczestniczył w wyjeździe do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Celem wyjazdu było „Misterium Męki Pańskiej”, które wystawiane jest pod kierownictwem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Cieszynie.

Uczestnicząc w tym spektaklu po raz pierwszy podziwialiśmy piękno wystawionej sztuki. W wyjeździe udział wzięło 47 osób wraz z ks. proboszczem Andrzejem Mrozem. Wśród nas było także 8 osób z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, 11 osób z parafii św. Joachima oraz 5 osób z parafii Matki Bożej Fatimskiej.

Najbardziej zafascynowały nas stroje przywiezione z Ziemi Świętej, w których chodzili mieszkańcy Jerozolimy w owych czasach. Podziwialiśmy również liczebność i szybkie zmiany dekoracji na scenie, co nie było łatwe do zrealizowania. Pochwały należą się siostrze Jadwidze, której z całego serca dziękujemy.

W listopadzie będziemy organizować wyjazd na sztukę „Oczekiwany Gość”. W styczniu natomiast wystawiane będą Jasełka. Serdecznie zapraszamy na te wyjazdy. Terminy będą podane w parafii św. Floriana.

Wszystkim uczestniczącym w pielgrzymce serdecznie dziękujemy.

foto: Agnieszka Sidełko

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież