Uroczystą Mszą świętą i procesją do czterech ołtarzy zakończyliśmy obchody oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Tradycyjnie tego dnia poświęcone zostały wianki, a dzieci otrzymały indywidualne błogosławieństwo.

W słowach homilii ks. Jan Rogowski przywołując cud eucharystyczny ze Sieny utwierdzał naszą wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa w konsekrowanej Hostii. W naszej parafii mamy wiele okazji do częstego adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niedaleko nas są też miejsca, gdzie trwa całodzienna adoracja Pana Jezusa. Jest to np. Parafia Matki Bożej Fatimskiej czy tzw. kościółek kolejowy czyli parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w centrum Sosnowca. Warto często „zaglądać” do takich miejsc i powierzać Chrystusowi całe swoje życie – radości i troski, niepokoje i pragnienia. To właśnie wpatrując się w Boskie Oblicze najlepiej planować swoje życie, podejmować ważne decyzje i czerpać siłę do kroczenia drogami szarej czasem codzienności.

Zakończyliśmy tydzień szczególnego wpatrywania się w Najświętszy Sakrament. Jednak nasz Bóg czeka na nas codziennie. Mamy to wielkie szczęście, że jeśli tylko chcemy, to każdego dnia możemy przyjmować Go do swego serca. Nie marnujmy tej szansy.


foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
  • Zofia Pacak 22.09.2024 11:57
    Ks. Dziekanie Andrzeju serdecznie gratuluję , jesteśmy dumni bo nominacja zasłużona i wypracowana ...

    Czytaj więcej...

     
  • Piotr 27.11.2023 23:10
    W pełni zgadzamy się i popieramy treść zamieszczonego wyżej tekstu pani Ewy Klimczyk, z którym się ...

    Czytaj więcej...

Pogoda
Rozproszone chmury

16.66°C

Sosnowiec

Rozproszone chmury
Wilgotnosc: 71%
Wtorek 12.85°C / 24.05°C Pochmurno
Sroda 14.63°C / 27.45°C Rozproszone chmury
Czwartek 15.05°C / 24.56°C Deszczyk
Piatek 10.8°C / 22.31°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sobota 12.59°C / 24.9°C Pochmurno