W sobotę 8 maja dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 38 na dwóch Mszach świętych – o godzinie 11.00 i 12.30 przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii, którą przyjęły z rąk ks. Proboszcza Andrzeja Mroza. Do tego ważnego wydarzenia przygotowała je Siostra Sawiana.
W czasie homilii ks. Proboszcz na przykładzie gałązki oderwanej od krzewu uczył dzieci, jak ważne jest trwanie – poprzez Sakrament Eucharystii – w Chrystusie czyli w Miłości, która daje życie. Aby w życiu duchowym nie zabrakło nigdy sił podał cztery warte zapamiętania i stosowania proste zasady:
- Aby nie było ani jednej godziny bez dobrego uczynku.
- Aby nie było ani jednego dnia bez modlitwy.
- Aby nie było ani jednego tygodnia bez niedzielnej Mszy świętej.
- Aby nie było żadnego miesiąca bez sakramentu Spowiedzi Świętej.
Jako wspólnota parafialna pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby tak pięknie rozpoczęta przygoda z Chrystusem Eucharystycznym nie zgasła, ale rozwijała się i była źródłem radości w sercach zarówno dzieci, jak i ich rodzin.
MSZA ŚWIĘTA GODZ. 11.00 - KLASA 3A i B
foto: Ewa Klimczyk
MSZA ŚWIĘTA GODZ. 12.30 - KLASA 3C
foto: Ewa Klimczyk
Czytaj więcej...