W sobotę 11 marca po raz kolejny wraz z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego ze Środuli, w tym z jej proboszczem ks. Tomaszem Flakiem SCJ oraz diakonem Karolem udaliśmy się na Jasnogórskie nocne czuwanie. Naszą 16-to osobową grupę przed wyjazdem pobłogosławił ks. Adam Nackowski.

Każdego 11-tego dnia miesiąca na Jasnej Górze spotyka się archidiecezja częstochowska, aby wpatrując się w oczy naszej najlepszej Matki uczyć się jednocześnie odczytywać, co chce nam powiedzieć Jej Syn - Chrystus. Marcowe czuwanie prowadzone było przez członków Ruchu Domowego Kościoła, a rozważane treści koncentrowały się wokół nauczania ks. Franciszka Blachnickiego w aspekcie światła, którym chce być dla nas Jezus Chrystus. Mogliśmy wysłuchać konferencji poświęconej tematyce rodziny, a także wysłuchać świadectwa jednego z małżeństw będących członkami Domowego Kościoła.

O północy bp Adam Przybylski w koncelebrze ze zgromadzonymi kapłanami sprawował Mszę świętą. W homilii mówił o ryzyku zatwardziałości serca, które pozostaje głuche na Boga. Zachęcał, aby nie patrzeć na innych ludzi "z góry", ale próbować zejść do poziomu człowieka, którego chcemy przyprowadzić do Jezusa. "Głęboko wierzcie, że pod powierzchnią skały w każdym człowieku rozlana jest miłość Boga. Choćby udawał nie wiadomo jaki kamień." Wielki Post jest dobrą okazją, aby uczyć się tej trudnej cnoty cierpliwości zarówno w odniesieniu do innych, jak i do samych siebie.

foto: Ewa Klimczyk, Wioletta Strączek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Zofia 19.03.2023 08:53
  Piękne życzenia , dziękujemy i również życzę błogosławionego tygodnia .

  Czytaj więcej...

   
 • Ewa 08.03.2023 10:13
  Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie!

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

9.44°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 91%
Piatek 7.17°C / 14.21°C Deszczyk
Sobota 7.46°C / 11.97°C Deszczyk
Niedziela 1.56°C / 7.93°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Poniedzialek -1.05°C / 4.78°C Sniezek
Wtorek -1.81°C / 5.05°C Nieliczne chmury