Pożar kościoła, 21 czerwca 2023

Przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. proboszczem Andrzejem Mrozem uczestniczyli w uroczystości święceń prezbiteriatu w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu w sobotę 27 maja o godz. 10.00.

Święcenia kapłańskie z rąk bp. Grzegorza Kaszaka otrzymało trzech diakonów - dk. Konrad Jastrzębski, dk. Karol Latos oraz dk. Tomasz Lipień.

Głównym powodem naszego uczestnictwa w tym pięknym i doniosłym w życiu Diecezji wydarzeniu była osoba diakona (już księdza) Karola Latosa, który przez rok przebywał w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej. W tym czasie dał się poznać jako człowiek wielkiego serca, pogodnej twarzy i cieszący się swoim powołaniem, które aktywnie przeżywał wszelkie posługi przypisane dla diakonatu. Swoją postawą zaskarbił sobie naszą szczerą wdzięczność, którą wyraziliśmy uczestnicząc w jego święceniach kapłańskich. Życzymy mu dużo dobrego zdrowia oraz opieki Matki Bożej w realizacji kapłańskiego powołania. Zapewniamy także o naszym modlitewnym wsparciu.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Adam 09.07.2023 16:15
  Czy przyczyną porzaru była instalacji fotowoltaiczna? Odpowiedź jest ważna ku przestrodze.

  Czytaj więcej...

   
 • Zofia 04.07.2023 08:42
  Całym sercem jestem z Wami i wspieram swoją modlitwą .Cieszę się że ruszyły już prace przy Kościele ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

20.68°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 87%
Sroda 16.16°C / 26.75°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 15.81°C / 26.62°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Piatek 15.57°C / 26.02°C Rozproszone chmury
Sobota 12.18°C / 17.64°C Deszczyk
Niedziela 10.37°C / 17.58°C Pochmurno