Pożar kościoła, 21 czerwca 2023

Przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. proboszczem Andrzejem Mrozem uczestniczyli w uroczystości święceń prezbiteriatu w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu w sobotę 27 maja o godz. 10.00.

Święcenia kapłańskie z rąk bp. Grzegorza Kaszaka otrzymało trzech diakonów - dk. Konrad Jastrzębski, dk. Karol Latos oraz dk. Tomasz Lipień.

Głównym powodem naszego uczestnictwa w tym pięknym i doniosłym w życiu Diecezji wydarzeniu była osoba diakona (już księdza) Karola Latosa, który przez rok przebywał w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej. W tym czasie dał się poznać jako człowiek wielkiego serca, pogodnej twarzy i cieszący się swoim powołaniem, które aktywnie przeżywał wszelkie posługi przypisane dla diakonatu. Swoją postawą zaskarbił sobie naszą szczerą wdzięczność, którą wyraziliśmy uczestnicząc w jego święceniach kapłańskich. Życzymy mu dużo dobrego zdrowia oraz opieki Matki Bożej w realizacji kapłańskiego powołania. Zapewniamy także o naszym modlitewnym wsparciu.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Piotr 27.11.2023 23:10
  W pełni zgadzamy się i popieramy treść zamieszczonego wyżej tekstu pani Ewy Klimczyk, z którym się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam 09.07.2023 16:15
  Czy przyczyną porzaru była instalacji fotowoltaiczna? Odpowiedź jest ważna ku przestrodze.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

30.32°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 61%
Wtorek 18.59°C / 27.01°C Umiarkowany deszcz
Sroda 17.81°C / 24.14°C Umiarkowany deszcz
Czwartek 14.79°C / 23.89°C Deszczyk
Piatek 14.4°C / 25.16°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sobota 16.46°C / 29.23°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR