Pożar kościoła, 21 czerwca 2023

W środę 15 listopada w katowickim Spodku miał miejsce spektakl muzyczny Maryja, na który wybrał się Ks. Adam Nackowski wraz z grupą osób uczęszczających regularnie na spotkania Kręgi biblijnego.

Spektakl był poruszającą opowieścią o Matce Bożej, zrealizowaną w poetyce teatru totalnego. Fabuła powstała na kanwie przekazu biblijnego i została wzbogacona o nowatorskie zabiegi dramaturgiczne oraz odwołania do różnorodnych form kultu maryjnego. W warstwie muzycznej można było usłyszeć odniesienia do różnych gatunków muzycznych, takich jak pop, muzyka klasyczna, rock czy folk, a na scenie zobaczyć bogactwo stylów tanecznych. W przedsięwzięcie zaangażowanych było prawie 400 osób prezentujących różne środowiska. Na scenie zobaczyliśmy Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Orkiestrę Symfoniczną „Maxime”, zespół „Mały Śląsk”, „Teatr Kozubka” i wielu innych przedstawicieli świata kultury. Główną rolę odgrywała Ellen Bremer, tancerka Baletu Opery Śląskie. Połączenie w widowisku tradycji z nowoczesnymi formami wyrazu sprawiło, że przeżycia religijne splatały się z doznaniami artystycznymi. Zarówno w orkiestrze, jak i w balecie znaleźli się przedstawiciele naszej diecezji.

Na koniec wieczoru spotkała nas miła niespodzianka, jaką była możliwość krótkiej, ale bardzo serdecznej wymiany zdań z administratorem apostolskim naszej diecezji abp Adrianem Galbasem i zrobienie wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Piotr 27.11.2023 23:10
  W pełni zgadzamy się i popieramy treść zamieszczonego wyżej tekstu pani Ewy Klimczyk, z którym się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam 09.07.2023 16:15
  Czy przyczyną porzaru była instalacji fotowoltaiczna? Odpowiedź jest ważna ku przestrodze.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Sniezek

-2.58°C

Sosnowiec

Sniezek
Wilgotnosc: 95%
Czwartek -3.51°C / -0.31°C Sniezek
Piatek -8.24°C / -0.87°C Pochmurno
Sobota -5.1°C / 0.2°C Pochmurno
Niedziela -6.03°C / 2.05°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Poniedzialek 1.42°C / 4.84°C Deszczyk