Pożar kościoła, 21 czerwca 2023

Uroczystą Mszą świętą, po której nastąpiła procesja do czterech ołtarzy zakończyliśmy tygodniowy obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Jeśli Kościół przedłuża jakąś uroczystość na kolejne osiem dni, to jest to wyraźnym znakiem, że to co świętujemy warte jest naszej bliższej uwagi i zainteresowania. Na to, aby zgłębić tajemnicę Eucharystii nie starczy nam dni na tym świecie, choćby nasze życie było jak najdłuższe. Jak Bóg zdołał "zamknąć" się w kawałku chleba pozostanie dla nas zakryte, ale chyba ważniejsze od tego, aby to zrozumieć jest to, aby w to uwierzyć. Niech pełne skupienia, głębokie przeżycie każdej Mszy świętej stanie się naszym zadaniem do realizacji, którego cały czas będziemy się uczyć, po to byśmy z coraz większą pokorą przyjmowali Chrystusa w Komunii świętej i pozwalali Mu się nieustannie przemieniać.

W dniu zakończenia oktawy przypadała dokładnie 32-ga rocznica święceń kapłańskich naszego proboszcza - ks. Andrzeja Mroza. Z tej okazji parafianie złożyli Jemu, jak również pozostałym kapłanom świętującym w tych dniach swoje rocznice święceń, życzenia dalszej owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Niech wyrazem naszej troski o kapłanów będzie częste ofiarowywanie Komunii świętej w ich intencji.

foto: Piotr Zimnal

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Piotr 27.11.2023 23:10
  W pełni zgadzamy się i popieramy treść zamieszczonego wyżej tekstu pani Ewy Klimczyk, z którym się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam 09.07.2023 16:15
  Czy przyczyną porzaru była instalacji fotowoltaiczna? Odpowiedź jest ważna ku przestrodze.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

8.4°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 97%
Piatek 8.37°C / 20.71°C Pochmurno
Sobota 11.86°C / 25.83°C Pochmurno
Niedziela 14.66°C / 18.63°C Umiarkowany deszcz
Poniedzialek 13.51°C / 27.95°C Nieliczne chmury
Wtorek 16.61°C / 29.94°C Rozproszone chmury