Pożar kościoła, 21 czerwca 2023

W dniach 29 czerwca do 8 lipca odbyły się kolonie parafialne w Głuchołazach. Uczestniczyło w nich 39 dzieci z Sosnowca oraz Kroczyc i okolic.

Kadrę stanowili: nasz ks. Paweł, p. Marcelina i p. Agnieszka – nauczycielki z Siamoszyc oraz p. Stasia – nasza parafianka, studentka. Kierownikiem była s. Anawim.

Przewodnim hasłem tych dni było: „Jestem dzieckiem Króla”. Dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą. Centralnym punktem była Eucharystia z nauką przybliżającą tematykę kolonii. Poza tym dni wypełniły wycieczki, warsztaty, gry i zabawy, konkursy, ciekawe zajęcia. Zwiedziliśmy Głuchołazy, Paczków i Nysę. Płynęliśmy statkiem po jeziorze nyskim, mieliśmy zajęcia z alpakami i końmi. Dzieci szybko się ze sobą zżyły, było radośnie i… głośno 😊. Zdjęcia mówią same za siebie 😊.

Dziękujemy Bogu za podarowany nam czas, za opiekę Jego nad nami. Dziękujemy ks. Proboszczowi za udzielone pozwolenie na organizację kolonii oraz zaufanie. Dziękujemy kadrze za cierpliwość, troskę i ogromne zaangażowanie podczas tych dni. Dziękujemy p. Ewie – za obsługę medialną i p. Markowi – za pomoc przy operacjach bankowych. Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy podczas wyjazdu, dziękujemy wszystkim, którzy duchowo lub materialnie wsparli nas. Pamiętaliśmy i pamiętamy w serdecznej modlitwie o wszystkich dobroczyńcach naszych kolonii. Ufamy, że to dobro, którego doświadczyliśmy, nie zostanie zmarnowane i wyda dobre owoce.

foto: Marcelina Kozłowska, Agnieszka Łabuda, Stanisława Pająk, ks. Paweł Stanisz, S. Anawim

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Piotr 27.11.2023 23:10
  W pełni zgadzamy się i popieramy treść zamieszczonego wyżej tekstu pani Ewy Klimczyk, z którym się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam 09.07.2023 16:15
  Czy przyczyną porzaru była instalacji fotowoltaiczna? Odpowiedź jest ważna ku przestrodze.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Rozproszone chmury

31.52°C

Sosnowiec

Rozproszone chmury
Wilgotnosc: 57%
Wtorek 18.59°C / 27.01°C Umiarkowany deszcz
Sroda 17.81°C / 24.14°C Umiarkowany deszcz
Czwartek 14.79°C / 23.71°C Deszczyk
Piatek 14.4°C / 25.16°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sobota 16.46°C / 29.23°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR