W czasie Wielkiego Postu liturgia Kościoła porusza trzy główne tematy: postny mówiący o konieczności wyrzeczenia, pasyjny czyli rozważanie i kontemplowanie męki Jezusa Chrystusa oraz chrzcielny związany z przygotowaniem do chrztu dorosłych.  Dlatego właśnie czas Wielkiego Postu wybrano, aby przeprowadzić dla kandydatów do Bierzmowania nabożeństwo chrzcielne.

Przysłuchując się Bożemu Słowu rozważaliśmy jak wielkim darem dla każdego człowieka jest dar chrztu, sakramentu od którego zaczęło się nasze chrześcijańskie życie i dzięki któremu każdy z nas stał się dzieckiem Boga. Po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych każdy miał okazję do tego, by podejść do chrzcielnicy i w chwili modlitewnej ciszy podziękować Bogu  za dar chrztu i poprosić o odnowienie tej łaski oraz zesłanie nowych w chwili przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Naszą modlitwę zakończyła modlitwa powszechna, w której dziękowaliśmy za dobro, którym obdarzał i obdarza nas Bóg oraz podziękowaliśmy za ludzi, którzy towarzyszyli nam na drogach naszego dotychczasowego życia. 

foto: Piotr Zimnal

 

Komentarze  

0 #1 Anna 2019-02-28 18:30
Proszę podać termin bierzmowania w 2019 roku.

--------
Termin został ustalony na 6 czerwca.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież